Поєднання кольорів в інтер’єрі


підбір кольору в інтерєрі Білі стіни, на підлозі ковролін баклажанового кольору, сіра стеля «армстронг» – нещодавно таке поєднання кольорів в інтер’єрі «одухотворяли» більшість офісних приміщень.

А квартири? Або тоновий мінімалізм євроремонту, або міщанська антитеза «побогатому»: гіпсові колони зі статуями, жовті рюші і позолочені завитки кругом.

А заміські будинки? Неприступні червоноцегляні фортеці з деревним наповненням у стилі «люди і дошки». Чого вже гріха таїти, не відрізнялися інтер’єри 90-х років тонким смаком. І пропозиції дизайнерів колірної оригінальністю не блищали. Або «сяяли» тільки нею.

Період первинного накопичення капіталів закінчився. Сьогодні люди прагнуть до індивідуальності, в тому числі і в області колірних рішень: «Зробіть мені так гармонійно, як немає ні у кого». У чому це виразиться, в дорогій простоті або стильній розкоші, залежить від смаку кожного конкретного домовласника. Але комфортне поєднання кольорів в інтер’єрі – завдання, яке розумні люди вирішують по-науковому.
Несприятливе поєднання кольорів в інтер’єрі:

Чорний і фіолетовий тони роблять простір стислим, гнітючим.

Коричневий колір викликає депресивний настрій, меланхолію.

Червоний фон нервує і може підвищити артеріальний тиск.

Сіре забарвлення привносить в обстановку смуток, пригніченість.

Синій колір дратує відчуттям холоду.

Фарби в оздобленні головне, якщо правильно зрозуміти психологічні особливості домочадців: спосіб життя, звички і потреби. Люди вибирають місце існування згідно своїм кольоровим смакам, а не модним тенденціям. Це говорить про зростаючу культуру сучасної людини. Будь-яке поєднання кольорів в інтер’єрі повинно бути красивим, зручним і якісним – і все це в рівній мірі. А головне, воно призначене конкретній сім’ї.

Припустимо, побувала людина на Балі, подивився, як там люди живуть, набралася нових колірних вражень, повернулася – і захотіла все переробити в «джунглі». А завтра поїхав, скажімо, в Америку – і знову хоче все поміняти в модну психоделічну гаму. Так може тривати до нескінченності. Однак колірний проект як картина: іноді можна «поліпшити», а іноді можна тільки зіпсувати.

Магічне поєднання кольорів в інтер’єрі

У палітрі кольорів кожна фарба має свій полюс, завдяки якому інтер’єр робиться яскравим, фантастичним або надзвичайно стильним. Допомагає створити контрастне поєднання квітів в інтер’єрі таблиця антиподів:

Помаранчевий і маренго.

Синій і жовтий (жовтковий).

Фіолетовий (індиго) і лайм.

Рожевий (фламінго) і салатовий.

Ніжно жовтий і бузковий.

Зелений і вогненно-червоний.

Якщо ви прихильник футуристичного різноманіття, але бажаєте уникнути різких контрастів, наситити інтер’єр елегантною атмосферою, тоді вибирайте колірну гармонію з класичних сполук.

Сірий – з блакитним, синім, жовтим, зеленим, чорним, червоним, рожевим.

Фіолетовий – з жовтим, світло-зеленим, золотавим, помаранчевим.

Бузковий – з каштановим, сірим, світло-фіолетовим.

Рожевий – з бордовим, коричневим, сірим.

Зелений – з чорним, сірим, червоним, оранжевим, бордовим, жовтим.

Коричневий – з рожевим, жовтим, золотистим, бежевим, сірим.

Синій – з сірим, червоним, золотавим, бордовим.

Блакитний – з помаранчевим, червоним, світло-фіолетовим і синім.

Читайте також

Додати коментар: