Який вид опалення будинку кращий?


найкращий вид опалення види котлів Ефективне опалення житлових приміщень у зимовий період є одним з основних умов комфортного проживання. Водяна схема опалення приватного будинку вважається найбільш поширеною. Вона складається з котла, кімнатних батарей, трубопроводу, циркуляційного насоса і розширювального бака.

Котел – це основне джерело тепла. Він нагріває воду, яка під дією насоса рухається по трубах до радіаторів. Вода передає радіаторам частина тепла, і повертається назад до котла, де знову нагрівається. Таким чином, система працює по замкнутому циклу. Розширювальний бак служить для того, щоб компенсувати надлишки рідини.

Особливу увагу слід приділити вибору котла, оскільки від його типу буде залежати ефективність, безпека та економічність всієї системи. Залежно від використовуваного джерела енергії сучасні котли бувають наступних типів:
– газові
– електричні
– твердопаливні
– дизельні

Крім цього існують альтернативні системи опалення, наприклад двоконтурні теплові насоси, які черпають енергію з навколишнього середовища. Будь-яка опалювальна система має свої «плюси» і «мінуси», які й визначають доцільність її використання в тих чи інших умовах. Для того щоб відповісти на питання, як зробити опалення приватного будинку найбільш ефективним, необхідно більш детально розглянути основні особливості кожної з опалювальних систем.

Газове опалення приватного будинку

Газове опалення приватного будинку використовується найчастіше. Сучасні газові котли достатньо зручні в експлуатації, безпечні і економічні, мають високий ККД. Проте встановлення такого обладнання можлива тільки в тому випадку, якщо поблизу від будинку є магістраль газопроводу. При цьому необхідно отримати дозвіл на встановлення котла у відповідних інстанціях.

Ще зовсім недавно газ вважався одним з найбільш дешевих джерел палива, проте зараз ситуація змінилася. Виснаження природних ресурсів призводить до підвищення цін на даний вид енергоносія, що незабаром може зробити використання газу для обігріву вкрай невигідним. У країнах західної Європи спостерігається зниження популярності цього виду опалення. У 2008 році частка газових котлів там складали близько 28% від загальної кількості опалювальних систем, в наші дні ця цифра зменшилася до 22%.

Проведення газових комунікацій коштує досить дорого, тому перш ніж зважитися на такий крок, варто добре подумати про перспективи цього виду опалення, однак якщо у вас в будинку вже є газопровід, то установка котла є досить простим і зручним способом вирішення питання обігріву житла.

Електричне опалення приватного будинку

Електричний котел досить простий в експлуатації і не вимагає проведення будь-яких додаткових комунікацій, при цьому його ціна невисока. Електричне опалення приватного будинку виправдано в тому випадку, коли мова йде про обігрів відносно невеликого приміщення. Данний вид опалювальних систем є найбільш безпечним та екологічно чистим. Котел легко монтується, при цьому немає необхідності в отриманні будь-яких дозволів, як у випадку з газовим опаленням. При обігріві великих площ доведеться використовувати котел з великою потужністю. У цьому випадку слід подбати про те, щоб проводка була розрахована на значне навантаження.

Електричне опалення вимагає великих витрат електроенергії, проте воно може бути встановлено практично в будь-якому приміщенні і цілком виправдовує себе в тих випадках, коду немає доступу до газопроводу.

Твердопаливний котел

В даному випадку в якості палива використовується кам’яне вугілля, торф або деревина. Котел є звичайною піччю, в яку може бути вбудований теплообмінник. Подібна система вимагає наявності димовідводу і має на увазі деякі незручності, пов’язані з необхідністю зберігання в будинку запасів палива, регулярним видаленням золи з камери згоряння, а також прочищення димаря. Крім цього вона є досить небезпечною, оскільки необережне поводження з вогнем може призвести до загоряння предметів всередині приміщення. Безперечною перевагою твердопаливних котлів є простота, ефективність і невеликі витрати на опалення приватного будинку.

Дизельний котел

Дизельні казани безпечні, не вимагають наявності газопроводу, мають високий ККД і можуть використовуватися в будь-яких приміщеннях. Така система працює на дизельному паливі і є чудовою альтернативою газовим котлам. Єдиний недолік полягає в необхідності збереження великих ємностей для палива. Дизельний котел можна використовувати в якості тимчасового рішення, при цьому його завжди можна переобладнати для застосування природного газу шляхом заміни пальника.

Тепловий насос

Тепловий насос дозволяє використовувати для обігріву енергію навколишнього середовища, тому така система опалення приватного будинку є найбільш економічною. Система складається з двох контурів. Зовнішній контур має випарник і теплообмінник. Усередині нього циркулює холодоагент з температурою кипіння порядку -5 градусів. Випарник бере енергію з грунту або повітря, при цьому холодоагент всередині нього нагрівається до певної температури і закипає, перетворюючись на пару – в результаті чого збільшується його тиск і температура. Потрапляючи в теплообмінник, пара конденсується і, переходячи в рідкий стан, знову повертається у випарник, віддаючи частину енергії у внутрішній контур і нагріваючи використовувану для обігріву приміщення воду. Даний принцип лежить в основі роботи кондиціонерів та холодильного обладнання з тією лише різницею, що там здійснюється зворотний процес.

У такій системі електрику використовується тільки для роботи насоса. Нагрівання приміщення відбувається за рахунок енергії навколишнього середовища, тому споживана потужність у кілька разів менше, ніж кількість отриманого тепла.

Двоконтурна система дозволяє істотно знизити витрати на опалення і може ефективно працювати при негативних температурах, однак основними її недоліками є складність проектування, висока вартість, а також залежність від температури навколишнього середовища.

Читайте також

Додати коментар: